BESTICKSUPPSÄTTNING, 63 delar, silver, Jakob Engelberth Torsk m.m, 1800/1900-tal. Total vikt ca 4700 g.

12 matgafflar, 6 bordsgafflar, 12 smörgåsgafflar, 12 matskedar, uppläggningssked, 11 matknivar med blad i rostfritt stål, 5 + 1 bordsknivar med blad i rostfritt stål, smörkniv med blad i rostfritt stål, bordssked, förrättsgaffel.

Bruksslitage, gravyr, bucklor.

Lähtöhinta
8 000 SEK