SKÅLFAT, lergods. Bär årtal 1896.

Grönlaserat. Diameter 25.

Slitage. Nagg. Tillverkningsdefekt.

Alkuperä - Provenienssi

Esbjörn Kronbergs samling.

Lähtöhinta
2 000 SEK