Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

PARTI MARINBÖCKER 9 st. Bland annat "Örlogsliv" av Erik Hägg, 1943, Stockholm.

Den åländska sjöfartens historia, Georg Kåhre.
För fulla segel, sammanställd av Einar Moberg.
Med M/S Annie Johnson från Göteborg...efter dagboksanteckningar av Joel Ljungfelt.
Disaster Log of Ships av Kim Gibbs.
Maritime Prints by the Dutch Master av Irene De Groot och Robert Vorstman.
Undersegel av Erik Hägg.
Nautika av Gösta Webe.
Loggbok från Neptun av Algot Mattson.

Bruksslitage. Ej genomgånget.

Alkuperä - Provenienssi

Esbjörn Kronbergs samling.

Lähtöhinta
1 500 SEK