Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

MATSALSMÖBEL, 13 delar, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.

Märkt med plakett Hol Möbelfabrikant C.B. Hansens, etabl Köpenhamn. Mahogny. 12 stolar samt bord. Stolar med genombruten rygg med spjälknippe. Fast stoppad sits. Bord med 6 iläggsskivor. Skuren dekor. Bordets diameter 135 cm. Total längd 465 cm. Höjd 76 cm.

Stolar med repor och märken. Torrsprickor. Klädsel med hål och slitage. Bord med fläckad skiva.

Lähtöhinta
12 000 SEK