BOK, "Cronica Guthilandorum" av Hans Strelow, Köpenhamn 1633.

Möjligen samtida helband av pergament.

Slitage, fläckar, bläckanteckningar, några sidor med skador samt lagningar. Bokbandet med ryggskada. Ej fullständigt genomgången.

Lähtöhinta
5 000 SEK