VÄGGPLAKETT samt FIGURIN, keramik, Höganäs resp Gefle, 1930/40-tal.

Väggplakett föreställande mytologisk mansfigur. H 38. Figurin "Diana", Arthur Percy Gefle. H ca 28.

Plakett med flertal lagningar på arm samt ben. Diana med lagat öra samt fotnagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK