Gunnar G:son Wennerberg

(Ruotsi, 1863-1914)
Gunnar G:son Wennerberg
(Ruotsi, 1863-1914)

YTTERFODER / TRÄDGÅRSURNA, jugend, Gunnar Wennerberg, Gustavsberg, signerad.

Vit glasyr. Bård med kopplade, genombrutna ringar. Räfflor. Diameter 48, höjd 41,5 cm.

Bruksslitage. Krackelerad glasyr. Sprickor.

Lähtöhinta
5 000 SEK