SKÅP, Tyskland, barock, 1700-tal.

Fanerat med olika träslag. Riklig dekor av intarsia. Beslag av mässing. Uppsvängt krön. Dörrar med bakomliggande hyllplan. Bredd 125. Djup 63. Höjd 212 cm. Nyckel finns.

Repor och märken. Senare beslag. Överdel med senare bakstycke och hyllplan. Senare lådor i överdel. Lösa delar medföljer. Fanerskador. Sprickor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
10 000 SEK