MAT och TE-SERVIS, ca 73 delar, porslin, Kutami China, Japan, 1900-talets andra häft.

Dekor i grönt av bambu. Guldkant. 12 mattallrikar, 21 förrättstallrikar, 23 assietter, 9 tekoppar med fat, 3 serveringsfat olika storlekar, skål, såssnipa, gräddkanna, sockerskål och tekanna.

Slitage. Glasyrnagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK