ASK OCH FAT, porslin, Kina, 1800-tal samt sent 1900-tal.

Ask med grön och röd dekor. Fat med krackelerad glasyr. Originalschatull. Diameter 9-11,5 cm.

Glasyrslitage. Ask med något nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK