TAKKRONA SAMT VÄGGLAMPETTER, 1 par, 1900-talets andra hälft. Takkronans höjd 45 cm.

Stommar av mässing. Takkronan med 5 ljusarmar. Lampetter med 2 ljusarmar. Behängda med prismor. Lampetternas höjd 35 cm.

Ej funktionstestade. Några repor. Skärmar med slitage och skador.

Lähtöhinta
1 500 SEK