VINDFLÖJEL, smidesjärn, enligt uppgift Roslagen, daterad 1823.

Drake med tunga. Höjd 31, längd 55cm.

Bruksslitage. Avslag på tunga. Rost. Sprickor.

Lähtöhinta
4 000 SEK