Anna-Lisa Thomson

(Ruotsi, 1905-1952)
Anna-Lisa Thomson
(Ruotsi, 1905-1952)

BLOMKRUKOR, ett par, lergods, Anna-Lisa Thomson,"Paprika" Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft.

Dekor av stiliserade vitglaserade blad. Höjd: 21,5 cm.

Slitage, Repor, Borrade.

Lähtöhinta
1 500 SEK