SERVIS, 15 delar, "Pagod", Allan Ebeling, Bo Fajans.

Tekanna, sockerskål samt gräddkanna, 6 koppar med fat samt 6 assietter. Extra fat medföljer.

Obetydliga nagg. Obetydligt slitage.

Muut tiedot

Visades första gången på Bygge och Bo-utställningen 1926.
Serien var i produktion 1925 - 1941.

Lähtöhinta
2 500 SEK