GARNITYR, 5 delar, sterlingsilver med fasettslipat blått glas, Herman Siersböl, Köpenhamn, Danmark. Vikt 37 g.
1900-talets tredje kvartal. Garnityr bestående av brosch längd 4,5 cm. Armlänk, längd 20,5 cm. Örhängen med clips, höjd 1,5 cm samt collier, längd 39 cm. Etui medföljer.
Bruksslitage, etui med fläckar.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?