SKÅLAR, 2 st, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft.

Blå underglasyrdekor med rödmålad dekor respektive dekor i famille jaune-färger. Diameter 12,5 samt 14 cm.

Bruksslitage, en del tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
1 500 SEK