SERVISDELAR, 8 delar, empirestil, omkring 1900-talets mitt.

Dekor av ekollon och blad. Skålens diameter ca 22, höjd ca 10,5 cm.

Slitage, repor och nagg. pigmentbortfall. Ett fat med spricka. Mindre tillverkningsdefekter. Smärre missfärgning.

Lähtöhinta
1 500 SEK