BARSKÅP, AB Förenade Möbler, Linköping, 1940/50-tal.

Mahognyfanér. Dörrpar med inredning för glas samt bakomliggande barinredning. Topp med glasskiva. Räfflad sargdekor. Räfflade avsmalnande ben. Bredd 85, djup 43, höjd 106,5cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Senare glasskiva. Repor. Skada kring ena nyckelhålet.

Lähtöhinta
3 000 SEK