SABEL, Sverige, m/1899 för officer vid infanteriet.

Förgyllt mässingsfäste med dekor av lejonhuvud. Rak klinga med text konungen samt fäderneslandet, delvis förgylld. Svärtad stålbalja. Längd 101 cm.

Smärre slitage och repor.

Lähtöhinta
2 500 SEK