Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

STOLAR, 4 st, Gustavianska provinsarbeten, 1800-tal.

Vitmålade. Stoppad sits. Spjälrygg. Avsmalnade ben.

Senare bemålning. Sits kompletterad/förstärkt. Slitage, ställvisa sprickor.

Lähtöhinta
3 000 SEK