Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

Karim Rashid

(Kanada, Syntymävuosi 1960)
Karim Rashid
(Kanada, Syntymävuosi 1960)

VAS, stengods, Karim Rashid. Signerad samt stämpelsignerad och daterad 1998. Undertill signerad och numrerad 16/25.

Saknar titel. Höjd 39.

Obetydligt slitage.

Näyttelyt

Separatutställning Sandra Gering Gallery i NY 1999 med titeln "5 Senses and Blobjects".

Lähtöhinta
4 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet