TELLURIUM, Fr J Berg, Stockholm sent 1800-tal.

Lackerad metall. Skiva med Zodiaken. Ljusstake av mässing. Längd 56 cm.

Saknar jordglob samt ljushållare. Repor och märken.

Lähtöhinta
2 000 SEK