BÄGARE, silver, Berndt Halck, Halmstad 1763. Vikt ca 85 gram.

Konisk. Dekor av bladverk. Graverad inskription. Höjd 10 cm.

Slitage. Fotring med bucklor och bristning.

Lähtöhinta
2 500 SEK