BYRÅ, sengustaviansk, omkring år 1800.

Mahognyfanérad. Rak form med avfasade, kannelerade hörn, nedåt avsmalnande ben. Bronserade beslag. Bredd 86, djup 51, höjd 84 cm. Nyckel finns.

Slitage, torrsprickor. Lös list. Smärre skador, dekor-del saknas. Skivan ngt slagen. Repor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
15 000 SEK