En klaff. Två dörrar i sarg kanterna med hyllplan bak. Längd 54+68, bredd 116, höjd 71 cm.
Troligen saknas en klaff, renoverad. Slitage, märken. Spricka. En dörr saknar dragknopp. Skador, list skador.