BIBLIOTEKSBORD, barock, 1700-tal.

Ek med fler träslag. Kopplade balusterben, svärtade detaljer. Längd 178, bredd 88, höjd 78 cm.

Bruksslitage. Kraftigt renoverat och kompletterat, delar saknas.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift Häringe slott.

Lähtöhinta
5 000 SEK