BLÄCKSTÄLL, silver. Rokokostil. Visby, 1862. Vikt ca 400 g.

Snäckformad med voluttassar. Flaskor för bläck resp. sand i slipat glas. Avslutas med ljushållare. Höjd 15.

Bruksslitage. Märken och repor. Vikt inkl glasen. Buckligt lock på sandströaren.

Lähtöhinta
2 000 SEK