Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

Van den Berghe-Pauvers

(Belgia, 1900-2000-tal)
Van den Berghe-Pauvers
(Belgia, 1900-2000-tal)

MATBORD. "Cirkante Tafel", Bob van den Berghe.

Etikettmärkt Erik Jørgensen Møbelfabrik, Danish Furnituremakers Control.
Utfällbar skiva, i mitten granitskiva. Längd 145 x 145, utfällt 225 x 225, höjd ca 74,5 cm.
Modellen formgiven 1976.

Slitage, repor, ställvis hårt.

Lähtöhinta
6 000 SEK