URNOR, ett par, Kanton, Kina, 1800-talets slut

Polykrom dekor med figurer, växter, fåglar och fjärilar. Höjd ca 37-44 cm.

Slitage. Glasyrdefekt/Tillverkningsdefekt. Hårspricka. Lock saknas.

Lähtöhinta
3 000 SEK