URNOR, ett par, porslin, Europa, senempire, omkring 1800-talets mitt.

Balusterformade med hänklar formade som maskaroner. Förgyllda med målad dekor. Höjd 24,5cm.

Bruksslitage. Smärre färgbortfall. Troligen senare fäste undertill.

Lähtöhinta
3 000 SEK