GOLVLAMPA, keramik, Marian Zawadzki, Tilgmans, signerad samt daterad 1960.

Polykrom dekor, egyptisiserande figurer. Strutformad textilskärm. Höjd ca 70 till armatur, inkl skärm ca 157 cm.

Armatur med spricka/skada. Skärm med smärre skada/slitage. Repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK