Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

SILVERFÖREMÅL, 10 delar, 1800-/1900-tal. Vikt ca 367 gram.

5 teskedar, 1847, längd 15 cm. 2 teskedar, 1854, längd 15 cm. Strösked, Frankrike, 1800-tal, längd 21,5 cm. Mugg, 1960 samt kaktång 1968.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK