STOLAR, ett par. Nyrokokostil. Italien. 1900-tal.

Förgyllda. Spjälad rygg. Svarvade ben och ryggspjälor. Klädd och stoppad sits. Etikettmärkta "Sedie e mobili Sanguineti Chiavari".

Slitage.

Lähtöhinta
800 SEK