435002

PARTI GULDSMYCKEN, mest 18K, bla Sverige, 1900-tal. Totvikt ca 23 gram.

Viggformad ring, ICO, troligen Galerie 22, Stockholm 1969, st 14/54, tre alliansringar, vit- resp rödguld, st 12/52-22/62, fyra berlocker varav en med infattad turkos, halskedja, längd 43,5 cm.

Slitage. Alliansringarna med namngravyr.

Lähtöhinta
4 000 SEK