Empire

(1810-1840)
Empire
(1810-1840)

STOLAR, 6 st, empire, Baltikum, 1800-tal.

Fanerade i mahogny. Delvis genombruten rygg och lös stoppad sits. Rikt snidad dekor.

Slitage, repor och nagg/mindre stötskador. Fanerskador, varav en med mer omfattande på rygg. Renoverade och kompletterade (bland annat stärkta stolramar)

Lähtöhinta
6 000 SEK