DOSA, porslin, Meissen-liknande märkning, troligen 1800-tal.

Oval form. Målat motiv av soldatliv. Bronserad invändigt. Höjd 6cm.

Bruksslitage. Krackleringar invändigt. Gulnad på grund av lagning, spricka. Senare bronsering. Renoverad.

Lähtöhinta
2 000 SEK