Art Déco

Art Déco

MATSALSGRUPP, 8 delar, art deco, troligen Frankrike, 1930-tal.

Sex stolar, matbord samt sideboard. Betsade med delvis detaljer i metall. Stolar med klädd sits. Matbordets längd 170, bredd 95, höjd 74 cm. Sideboardets bredd 220, djup 52, höjd 95 cm. Nyckel finns.

Stolarna med fläckigt tyg. Fanerskador, repor och nötmärken. Bordet lätt rangligt. Fuktfläckar. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
8 000 SEK