MATTA, old, sannolikt Täbris, ca 325x241 cm

Benvit botten med övermönstrade polykroma vaser samt blommor. Rödmelerad huvudbård med arabeskslinga.

Slitage, fläckar, lagningar.

Lähtöhinta
4 000 SEK