Carl Fredrik Seseman

(Ruotsi, Död omkring 1820)
Carl Fredrik Seseman
(Ruotsi, Död omkring 1820)

BÄGARE, silver, Carl Fredrik Seseman, Arboga 1795.

Trumpetformad med utsvängd fot. Svisselerad dekor. Spår av invändig förgyllning. Höjd 22 cm.

Slitage, smärre bucklor, förgyllningen med hårt slitage.

Lähtöhinta
6 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet