VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Fanérat i lövträ. Dekor av porslinsplattor Skåpsdörr med bakomliggande hyllinredning. Två lådor. Beslag i gulmetall. Bredd 50, djup 39, höjd 105 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, sprickor, fläckar.

Lähtöhinta
2 500 SEK