BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets början.

Mahognyfanerad. Skiva av grå kalksten. Tre lådor. Beslag av mässing. Övre lådan med fyra små lådor. Längd 120, bredd 57, höjd 88 cm. Nyckel finns.

Omarbetad, delvis äldre delar. Ställvis lagningar och slitage. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
10 000 SEK