HERRBYRÅ, nyrenässans, 1800-tal.

Vertikal rektangulär form med sju lådor i mahogany och valnötsfanér. Rik organisk dekorerade mässingsbeslag. Hörn och sidor dekorerade med skurna konsoller i S-form med växtlig dekor. På globulära fötter. L ca 75. B ca 50. H ca 138.

Slitage. Fanérskador. Kantstött.

Lähtöhinta
3 000 SEK