BORD samt ett par FÅTÖLJER, jugend, Finland, 1900-talets början.

Ek. Dekor i intarsia. Stoppade fåtöljer. Bord med rundade hörn, central pelarfot, längd 90, bredd 74, höjd ca 69 cm.

Slitage. Fläckar. Bord med sprickor samt något ostadig skiva.

Lähtöhinta
3 000 SEK