SOFFGRUPP, 7 delar, Nyrokoko, 1800-talets slut.

Soffa, 4 stolar, samt ett par baljfåtöljer. Skuren dekor, delvis förgyllt. Stoppade sitar, klädda i mönstrat tyg. Soffans längd ca 172 cm.

Slitage, senare klädsel.

Lähtöhinta
6 000 SEK