SKIOPTIKON MED GLASPLÅTAR, 1900-talets första hälft.

Skioptikon märkt "Ed. Liesegang Dusseldorf" i trälåda.
Diverse mindre askar och lådor innehållandes glasplåtar i varierande storlek. Motiv bland annat från skånska orten Arrie utanför Vellinge.
Askar med varierande etiketter, bland annat "Framkallning för STÖLMA plåtar", "Trockenplatten" mm. Även större trälåda med glasplåtar samt album innehållandes fotonegativ.

Slitage. Ej funktionstestad. Ej fullständigt genomgånget.

Lähtöhinta
1 500 SEK