SEKRETÄR, rokokostil, 1800-tal.

Målad. Beslag av mässing. Nedfällbar klaff med bakomliggande skrivinredning. Bredd 89. Djup 51. Höjd 103 cm. Nyckel finns.

Färgbortfall. Repor och märken. Senare målning. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK