GOLVLAMPA, porslin, Kina, 1900-talets första del.

Polykrom dekor av figurscener. Höjd 55 (exklusive armatur och skärm).

Sedvanligt ytslitage, omarbetad. Ej funktionstestad. Armaturdel sitter löst. Glasyrbortfall. Rökdoft.

Lähtöhinta
1 500 SEK