BORDSLYSTER / KANDELABER, oscariansk, 1800-talets slut.

För 7 ljus. Mässing. Behängd med prismor. Figurer. Vegetativ dekor. Höjd 62cm.

Bruksslitage. Bristning. Enstaka prisma saknas. Renoverad, bland annat utbytta skruvar.

Lähtöhinta
3 000 SEK