SKRIVBORD, Sverige, omkring 1950.

Delvis fanérad i valnöt. Tre lådor. Längd 190, bredd 100, höjd 77 cm. Del av en kontorsinredning, se även 442927 samt 442928.

Bruksslitage, repor, stötmärken, fläckar. Ställvis blekt skiva. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK