Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

MATSALSMÖBEL, 7 delar, rokokostil, 1900-talets första hälft.

Målad. Bord och 6 stolar. Stolar med lös stoppad sits, skuren dekor, genombruten rygg. 3 iläggsskivor med sarg à 45 cm. Bordets längd 140. Bredd 110. Höjd 74 cm.

Senare målning. Smärre repor och märken.

Lähtöhinta
15 000 SEK